Aktualności

Drukuj
23.06.2017
Komunikat PGNiG SA

Na podstawie informacji przekazanych przez Operatora Systemu Przesyłowego o przywróceniu normalnego funkcjonowania gazociągu jamalskiego, PGNiG podjęło dziś decyzję o wznowieniu gromadzenia zapasów gazu ziemnego na sezon zimowy 2017/2018 zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem.
 

23.06.2017
Grupa Azoty i PGNiG podpisały umowy na dostawę gazu

21 czerwca 2017 roku Grupa Azoty S.A. oraz jej spółki zależne zawarły umowy na sprzedaż paliwa gazowego z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A.

21.06.2017
Komunikat PGNiG SA

W związku z gwałtownym pogorszeniem się jakości gazu tłoczonego na kierunku Rosja-Niemcy, 20 czerwca br. Operator Gazociągów Przesyłowych zatrzymał odbiór gazu z gazociągu SGT Jamał-Europa. W celu zagwarantowania dostaw do klientów PGNiG ograniczyło gromadzenie zapasów gazu na okres zimowy 2017-2018 i rozpoczęło wytłaczania zgromadzonych dotychczas własnych zapasów gazu z magazynów kawernowych. Dostawy do odbiorców gazu w Polsce nie są obecnie zagrożone.

21.06.2017
InnVento – pierwszy inkubator dla startupów w sektorze naftowo-gazowniczym

Inkubator InnVento będzie wspierał początkujących przedsiębiorców oraz naukowców realizujących projekty dla sektora energetycznego. Efektem mają być innowacyjne rozwiązania technologiczne do wdrożenia w spółkach z Grupy Kapitałowej PGNiG.

14.06.2017
PGNiG laureatem konkursu na najlepszą stronę internetową spółki giełdowej – Złota Strona Emitenta

W dziesiątej edycji konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych nasza spółka ponownie zajęła 1 miejsce pośród spółek należących do indeksów WIG20 i mWIG40.

08.06.2017
Historyczna dostawa gazu do Polski. PGNiG odebrało amerykańskie LNG

Gaz skroplony od Cheniere Energy dotarł do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. To pierwsza taka dostawa do Europy Środkowo-Wschodniej. PGNiG zapowiada kolejne umowy typu spot.

08.06.2017
W Polsce powstało pierwsze na świecie Międzynarodowe Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla

Międzynarodowe Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla zostało dzisiaj oficjalnie uruchomione w Katowicach. To pierwsze takie centrum na świecie. Ekspercka organizacja funkcjonująca pod auspicjami Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ przyczyni się do opracowania nowych metod odzyskiwania i wykorzystania metanu jako cennego źródła energii.

01.06.2017
PGNiG z kolejnym złożem gazu w Wielkopolsce

Zaledwie kilka dni po informacji o nowym złożu w okolicach Środy Wielkopolskiej, PGNiG dokonało kolejnego odkrycia, tym razem na terenie gminy Rokietnica. Sukcesem zakończyło się wiercenie otworu poszukiwawczeg o nazwie Rokietnica 5H na koncesji Pniewy – Stęszew, na której PGNiG SA jest samodzielnym operatorem prac.

29.05.2017
PGNiG i ORLEN odkryły nowe złoże gazu w Wielkopolsce

Nowo odkryte złoże znajduje się w okolicach Środy Wielkopolskiej. Po raz pierwszy w zachodniej Polsce geolodzy zastosowali technologię wierceń horyzontalnych w znajdującym się tam piaskowcu. Wkrótce rozpocznie się wydobycie gazu ziemnego z tej lokalizacji.

25.05.2017
Imponujące wyniki PGNiG w pierwszym kwartale 2017

Rekordowy wynik EBITDA pierwszego kwartału w wysokości 2,77 mld zł jest o 16% wyższy r/r. Po pierwszych trzech miesiącach 2017 roku PGNiG osiągnęło 11,65 mld zł przychodów, co stanowi wzrost o 672 mln (6%) w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Grupa odnotowała jednocześnie dynamiczny wzrost wolumenu sprzedaży gazu ziemnego (11% r/r) i dystrybucji gazu (13% r/r).